مهره شش پیچ

مهره شش پیچ
11سپتامبر 2022

مهره شش پیچ

مهره شش پیچ ، مهره همه کاره در صنعت

مهره شش گوش یکی از ابزار الات اتصال است که به شکل استوانه ای توخالی است که درون ان رزوه شده است .مهره شش پیچ مهم ترین وپر کاربردترین مهره در صنایع مختلف است وانواع مختلفی در اندازه ها ومتریال های گوناکون دارد.وظیفه این مهره ها ایجاد ثبات در اتصالات مختلف است .

مهره های شش پیچ در صنایع گوناگون بسیار پر مصرف است وهیچ وقت کارایی ونقش خود را در صنعت از دست نمی دهد .

در جعبه ابزار یا وسایل هر صنعت کاری چند تا این مهره ها  در اندازه ها وشکل های  مختلف وجود دارد و حتی در بیشتر خانه هم چند عدد از این پیچ ومهره شش گوش هست که ان را کنار گذاشته اند چون شاید روزی به کار اید .بدون اغراق نقش یک مهره ی جادویی همه کاره را در صنعت واتصالات مختلف داراست.

انواع مهره شش پیچ

مهره شش پیچ انواع مختلفی دارد و با توجه به اندازه یا جنسی که از ان ساخته شده اند یا کاربردی که در صنایع گوناگون دارند دسته بندی می شوند.انواع پرکاربرد مهره شش پیچ عبارتند از :

مهره های قفل کن

مهره های اشپیل خور  یا مهره چاکدار

مهره شش پیچ فلنج

پیچ ومهره خشکه

مهره های شش پیچ بلند

مهره شش پیچ واشر دار

مهره های شش پیچ باریک

وبا توجه به متریالی که  از ان ساخته شده اند:مهره های اهنی ،مهره شش گوش فولادی، پی وی سی ،پلاستیک ،مهره شش گوش استیل یا A2 ، مهره استنلس استیل یا مهره خشکه گرید 10.9 ، مهره خشکه گرید 8.8 ،مهره های کربن استیل ،مهره های فولاد الیاژِ ی و..

کاربرد مهره شش پیچ در چه صنایعی است ؟

مهره شش پیچ قطعه ای کاربردی است که در صنایع گوناگون بسیار پر کاربرد است وکارکردهای مختلفی داردکه به چند تا از مهم ترین انها اشاره می شود.

در صنعت لوازم خانگی ودر تولید وسایل گوناگون از این قطعه استفاده می شود.

همچنین در صنعت ساختمان سازی کاربرد فراوانی داردوانواع انها در اندازه ها ومتریال های گوناگون به کار می رود.

در اسکلت فلزی ساختمان هم از این مهره ها استفاده می شود.

در لوله کشی و ساختمان سازی هم مهره های شش پیچ استفاده می شود وکاربرد فراوانی دارد .

ساخت سوله هم یکی دیگر از کاربردهای این مهره های پرکاربرد است

پل ها وساخت سازه های بزرگ از دیگر کاربردهای مهره شش پیچ است.

در صنعت اب وفاضلاب از این مهره ها استفاده می شود.

همچنین در راه سازی وکشاورزی هم کاربرهای خاص خود را دارند.

در صنعت پتروشیمی ونفت وگاز وصنایع دریایی هم از مهره های شش پیچ استفاده می شود.

در صنعت خودرو سازی هم مهره های شش پیچ مورد استفاده قرار می گیرد که گاهی به صورت تخصصی وسفارشی برای ان ساخته می شود.

این مهره ها  نقش الفبا را در صنعت دارند وهیچ صنعتی بدون انها پیش نمی رود. از صنایع بزرگ ومهم واستراتژِیک مثل پتروشیمی گرفته تا صنایع کوچک خانگی همه به مهره شش پیچ نیاز دارند.

استانداردهای مهره شش پیچ

مهره شش پیچ نقش مهمی در صنایع مهم دارد وبنابراین باید استحکام واستقامت بالایی داشته باشد.برای  این منظور وافزایش سختی سطحی، مهره ها را با استفاده از ابکاری گالوانیزه سرد وگرم می کنند و با داکرومات پوشش می دهند.

مهره های شش پیچ اهنی استاندارد DIN 934 را که معادل ISO 4032  است دارا هستند تا به کار بردن و استفاده از انها ایمنی وکاربرد خود را مطابق استانداردهای روز دنیا داشته باشد.چون اگر قطعه ی کوچکی مانند مهره کارایی و نقش خود را به درستی در سازه یا قطعه ای  انجام ندهد ممکن است که کارکرد کلی ان سازه یا وسیله با مشکل مواجه شود.

پس برای جلوگیری از این مشکلات بسیار ضروری ولازم است که مهره های شش پیچی را انتخاب وخریداری کنید که از مواد اصل ودرجه یکی ساخته شده واستانداردهای لازم را داراست تا در اخر دچار مشکل نشوید

قیمت وخرید مهره شش پیچ

هنگام خرید هر محصولی باید به نکاتی وجه کنیم که مهم ترین ان قیمت مناسب در برابر کیفیت است .با خرید پیچ ومهره از جمله مهره شش پیچ از ما می توانید از کیفیت واصل بودن ان اطمینان داشته باشید که برای ساخت انها از مواد درجه یک استفاده می شود وبا کارگران ومهندسین حرفه ای ومتعهد همه مراحل طراحی وتولید به دقت مورد توجه قرار می گیرد تا محصول نهایی با کیفیت عالی وقیمت مناسب در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد.

 

 

 

 

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

با عضـویت در خبرنامه هـــیچ یک از مطالـب سایت را از دست نخواهیـد داد و همیـــشه بروز خواهــید بود


Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/psgamebox/public_html/wp-includes/functions.php on line 5219

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/psgamebox/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111