بهترین مکمل بنزین برای سمند

بهترین مکمل بنزین برای سمند
01می 2022

بهترین مکمل بنزین برای سمند

بهترین مکمل بنزین را برای سمند خود انتخاب کنید و سرعت، قدرت بیشتر را تجربه کنید

در این قسمت توضیحات کاملی در مورد بنزین ارائه می دهیم که  آشنای ما با این محصول شگفت انگیز بیشتر می شود و  آن را بیشتر میشناسیم  و به پاسخ همه سوالاتی که در ذهن داریم می رسیم چون بنزین محصولی کاربردی است و با وجود آن در طول زمان شاهد تغییر تحولات زیادی و تاثیر آن در صنعت خودرو سازی و به مرور زمان به وجودآمدن مکمل بنزین برای خودروها خارجی ایرانی و درآخر بهترین مکمل بنزین برای سمند موضوع اصلی ما است

بنزین

برای اولین بار کشور آلمان نام بنزین را برای این ماده سبز رنگ انتخاب کرد و بعد آن کشورهای دیگر بر اساس همین نام ها اکثرا همان نام بنزین را انتخاب کرده یا چیزی شبیه به بنزین را برگزیده اند.

بنزین در آن اوایل مصرف گسترده ای مانند الان را نداشته و در اوایل مصرف پزشکی داشته و آن را در بطری های کوچک و بزرگی می ریختن و برای از بین بردن شپش مورد استفاده قرار می دادند و بعد از مدت ها متوجه حساسیت پوستی و شعله ور شدن آن شدن و استفاده از این ماده را منع کردند.

پس از این که علم انسان بیشتر شد استفاده از این محصول شگفت انگیز هم بیشتر شد و کم کم در جنگ ها مورد استفاده قرار گرفت و بعدا هم با پیشرفت علم و تولید ماشین ها از این محصول برای سوخت آن ها استفاده کردند. که بعدا هم مکمل های برای این سوخت تولید شد. مکمل بنزین برای انواع خودروها و موتور سیکلت ها و بخصوص بهترین مکمل بنزین برای سمند تولید می شود.

و اگر به این نکته کوچک هم توجه کرده باشید که بنزین همیشه روی آب شناور می شود و هیچ وقت با آب مخلوط نمی شود دلیل آن هم چگالی بنزین 0/719 گرم بر سانتی متر مکعب است و هیچ وقت از آب برای خاموش کردن آتش بنزین استفاده نکنید.

بعد از این مطالبی که توضیح دادیم قصد ما این است که در این سایت موضوعات مربوط به بنزین  مانند رنگ بنزین و کیفیت آن، اکتان، مکمل بنزین، انواع مکمل بنزین، نحوه استفاده از مکمل بنزین، بهترین مکمل بنزین، بهترین مکمل بنزین برای سمند،  مکمل بنزین برای چه خودروهای ضروری است و اگر مکمل بنزین استفاده نکنیم آیا برای خودرو ما مشکلی پیش می آید؟ همه این موارد را توضیح داده و در آخر بهترین مکمل بنزین برای خودرو ها را معرفی کنیم.

 

رنگ بنزین و کیفیت آن

اکثر مردم با بنزین آشنای دارند ومخصوصا افرادی که خودرو دارند و سوخت خودروی آن ها بنزین است. بنزین از تقطیر جز به جز نفت به وجود می آید که وظیفه پالایشگاه های نفت هم همین کار است.

نفت خام را در لوله های بزرگ حرارت داده و تبخیر می کنند. سپس بخارات حاصل در دستگاهی به نام برج تقطیر در دماهای مختلف به مایع تبدیل می شوند. و این سوختی که به وجود می آید فرایندی است که حرکت را به ماشین چرخ ها می دهد.

اکتان و عدد اکتان بنزین

اکتان چیست

به بیان ساده تر در شرایط نامناسب سوخت های با اکتان بالاتر کمتر احتمال دارد که دچار احتراق ناقص یا انفجار پیش از موعود شوند و برعکس این قضیه بنزین با اکتان پایین باعث احتراق زود هنگام می شود، بنابراین بنزین با اکتان بالا برای خیلی از خودرو ها توصیه می شود.

در کل سه نوع بنزین با اکتان های متفاوت داریم

1- بنزین با اکتان 87 که به این نوع، بنزین معمولی می گویند و در شرایط نامناسب امکان احتراق ناقص و انفجار را دارد.

2- بنزین با اکتان 89 که به آن بنزین متوسط می گویند نه می توان گفت دارای اکتان کم است نه دارای اکتان زیاد و این نوع به اکتان متوسط معروف است.

3- بنزین با اکتان 90 که این نوع اکتان در شرایط نامناسب امکان احتراق آن کم است و دارای اکتان بالای است و آن را برای خودروها توصیه می کنیم

رنگ بنزین

بر اساس رنگ بنزین می توان به اکتان بنزین پی برد و برای توضیحات بیشتر در مورد این ماده پر مصرف با ما همراه باشید.

رنگ اصلی بنزین بی رنگ است یعنی هیچ رنگ خاصی ندارد و شفاف بدون رنگ آن را تولید می کنند پس این سوال برای خیلی از ما پیش می آید که چرا بنزینی که ما استفاده می کنیم رنگ دارد؟

دلیل این رنگی بودن بنزین خود پالایشگاه ها است که این رنگ را به بنزین اضافه می کنند که از بسیاری از اشتباهات جلوگیری شود و بر اساس این رنگ ها هم می توان به اکتان بنزین پی برد.

اگر بنزین را با رنگ سبز روشن یا آبی روشن مشاهده کردید با این رنگ می توان گفت که بنزین معمولی است.

بنزین با اکتان متوسط را با رنگ زرد مشخص کرده اند.

بنزین با اکتان 90 یا همان پریمیوم با اکتان بالا رنگ صورتی دارد.

پس به راحتی با این رنگ ها می توان اکتان بنزین را تشخیص داد و برای خودروهای که بنزین با اکتان بالا نیاز دارند از مکمل ها بنزین یا بنزین با اکتان بالا استفاده کنید.

 

مکمل بنزین چیست

و حالا نوبت به مکمل بنزین و توضیحات آن رسیده است. بر اساس توضیحاتی که در قسمت بالا در مورد عدد اکتان دادیم بعضی از بنزین ها دارای اکتان پایینی است که با این مکمل می توان اکتان بنزین را بالا برد و مکمل بنزین هم نقش افزایش کیفیت و بازدهی سوخت خودرو را بر عهده دارد.

مکمل بنزین تاثیر زیادی بر عملکرد خودروهای شما دارد و از رسوب گذاری که در موتور به مرور زمان در آن اتفاق می افتد جلوگیری می کند و باعث افزایش سرعت و عملکرد خودرو می شود و همچنین در مصرف بنزین هم به مقدار کمی صرفه جوی می کند در نهایت شما از خودرو خود رضایت بیشتری دارید

البته بیشتر مواقع بستگی به خودروی دارد که ما از آن استفاده می کنیم، خودروها با هم تشابهات و تفاوت های زیادی دارند.    بعضی از خودروها تولید داخل ایران هستند و بعضی ها هم خارجی هستند و مسلما موتور خودروها خیلی از نظر عملکرد  سرعت و توانای با هم تفاوت و شباهت های دارند و بر اساس همین موضوع هم باید مکمل بنزین مناسب را انتخاب و استفاده کنیم.

و در اینجا می خواهیم بهترین مکمل بنزین برای خودرو سمند را معرفی کنیم.

خودرو سمند یکی از خودروهای پرفروش و پر طرفدار در ایران است که در سال 1380 دست به تولید و طراحی این خودرو زد.

این خودرو دارای موتوری قدرتمند است که احتیاج به مکمل بنزین با اکتان بالا است و در انتخاب مکمل بنزین برای سمند باید دقت کنید که محصول مناسبی را خریداری کنید که هم از نظر قیمت مناسب باشد و هم از نظر کیفیت چون بعضی از این مکمل ها بی کیفیت هستند علاوه بر این که برای خودروی شما مفید نیستند بلکه به موتور خودروی شما آسیب می زند و برای تعمیر موتور هم باید کلی هزینه پرداخت کنید.

یونامکس یکی از مکمل های بنزین است که با خرید آن برای خودروی سمند خود می توانید بهترین عملکرد را از موتور خودروی خود بخواهید و مطمئن باشید که برای خودروی سمند شما هیچ مشکلی پیش نمی آید.

 

بهتر مکمل بنزین برای خودرو سمند

برای انتخاب بهترین مکمل بنزین برای خودرو سمند اول باید اطلاعات موتور خودرو سمند را به خوبی بشناسیم و برای این کار هم می توان به دفترچه خودرو مراجعه کنیم که همه اطلاعات موتور خودرو سمند در آن موجود است بعد بر اساس آن می توان مکمل بنزین مناسب با آن را انتخاب کنید. چون این خودرو داری موتوری قوی و قدرتمند است به بنزین با اکتان بالا احتیلاج دارد

مکمل بنزین یونامکس این توانای را دارد که اکتان پایین بنزین خودروی سمند شما را جبران کند و تاثیر آن را در عملکرد خودرو هنگام شتاب گرفتن به طور واضح مشاهده می کنید.

 

 

اشتراک در شبکه های اجتماعی

با عضـویت در خبرنامه هـــیچ یک از مطالـب سایت را از دست نخواهیـد داد و همیـــشه بروز خواهــید بود